zaterdag 18 april 2026

Weekbericht 15/26

Afgelopen woensdag 15 april is het opnieuw gelukt om een trailer te laden met goed bruikbare hulpgoederen. Hoewel onze voorraad de afgelopen tijd flink was geslonken, bleek deze toch groot genoeg om een nuttig transport samen te stellen met als bestemming Marghita in Roemenië.

Deze keer was de vaste laadploeg door verschillende omstandigheden niet aanwezig. Gelukkig hebben we een flexibel team vrijwilligers, deze keer werd er met Jan, Rob en Roel in de trailer ook goed en efficiënt geladen. Na de lunch vertrok het transport richting Venlo, vanwaar de trailer per trein verder gaat naar Oradea. Ook de ophaalklussen verliepen zonder problemen.

Hier de link naar een fotoalbum.

In Breaza is op donderdag 16 april de trailer gelost met aardappelen uit de Wieringermeer die daar bij Mts. Beetsma op 8 april was geladen. Dit weekend zijn er heel veel van gepoot in Breaza en omgeving. Voor directe consumptie zullen er ook veel in de pan terecht komen. 





Uit Roemenië blijven ondertussen verslagen binnenkomen over het uitdelen van de 5.700 pakketten die we in Broek op Langedijk hebben samengesteld. 

Op het blog van Imola zijn hierover eveneens verslagen te vinden. Deze zijn in het Engels geschreven; een eenvoudige manier om ze te vertalen is door met de rechtermuisknop in de tekst te klikken en te kiezen voor de optie ‘vertalen’. 

fazakasimola-csaba.blogspot.

Pieter Nagel uit Minis stuurde ons foto’s en liet weten dat de pakketten daar zeer gewaardeerd worden. 

Hier de link naar een fotoalbum

Ook Toth Attila uit Peris benadrukte opnieuw hoe belangrijk onze gezamenlijke acties zijn. 

Hier de link naar een fotoalbum

Daarnaast deelde Henk Muller foto’s van zijn activiteiten, onder andere van het poten van aardappelen.

Hier de link naar een fotoalbum

We ontvingen weer berichten van Reghina uit Ticau.

Hier de link naar een fotoalbum

Op de boerderij in Marghita kregen de pas gepote aardappelen uit de Wieringermeer  water via de nieuw in gebruik genomen Pivo-installatie. Het systeem ziet er goed uit en bestrijkt maar liefst 26 hectare.

Hier de link naar een filmpje

In Getz vonden rond de paasdagen diverse activiteiten voor jongeren plaats. Het is indrukwekkend om te zien wat Pastor Paul en zijn team daar in de loop der jaren hebben opgebouwd.

Hier de link naar een you tube filmpje

Een paar weken geleden vertelden wij over een vrouw die samen met haar kinderen onder niet meer dan een tentzeil moet leven. Dankzij gezamenlijke inspanningen is er inmiddels een wooncontainer voor haar aangeschaft, die binnenkort geplaatst zal worden. Dit betekent een belangrijke stap richting veiligheid en stabiliteit voor dit gezin.

Tegelijkertijd wordt er in Breaza gewerkt aan het prototype van een huisje van sandwichpanelen. De eerste indruk is goed, wordt vervolgd. 

Hier de link naar een fotoalbum.

Marin en Enico hebben in Band opnieuw gekookt voor de kinderen.  

Hier de link naar een fotoalbum

Ook de bouw van het huisje voor de man met één been en zijn familie is weer een stapje verder.

Een update van de bouw van het huisje


Viorel en Elena uit Deaj hebben hun tijd weer nuttig besteed met hun
bewonderenswaardige inzet voor hun medemens.

Hier de link naar een fotoalbum.

Joszi en zijn team uit Tirgu Mures doen zoals ik wel vaker schreef goed werk. Het is goed dat we met z'n allen deze mensen ondersteunen met wat binnen onze mogelijkheden valt.

Hier de link naar een fotoalbum



Dankzij mensen uit ons netwerk is er woensdag voldoende nieuwe voorraad om een trailer te laden voor Breaza.

De volgende update van dit blog 3 mei en niet op 26 april. 







Geen opmerkingen:

Een reactie posten